Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Współpraca ładowarek Wallbox z fotowoltaiką – sposób na zwiększenie autokonsumpcji

Współpraca ładowarek Wallbox z fotowoltaiką – sposób na zwiększenie autokonsumpcji

Posiadasz instalację fotowoltaiczną i chciałbyś ją lepiej wykorzystać z korzyściom dla najekonomiczejszego naładowania Twojego elektryka? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Ładowarki Wallbox Chergers w standardzie umożliwiają wykorzystanie w całości nadprodukcji wytwarzanej przez panele PV energii, którą musiałbyś przesłać do sieci energetycznej do naładowania Twojego auta elektrycznego.

 

Funkcja Eko SMART – bo o niej mowa jest jednym z kilku innowacyjnych rozwiązań ładowarek do pojazdów elektrycznych firmy Wallbox Chargers. Dzieje się tak przy ścisłej współpracy ładowarki z inteligentnym licznikiem montowanym w rozdzielni. Urządzenie to odczytuje jaką nadprodukcję energii posiada w danym momencie nasza instalacja fotowoltaiczna, która nie jest na bieżąco wykorzystywana przez urządzenia domowe i daje sygnał z jaką mocą podłączone pod ładowarkę auto może być ładowane. W tez sposób ładujemy nasz samochód całkowicie „za darmo”. Urządzenie posiada szerokie funkcje konfiguracyjne pozwalające np. na minimalną moc ładowania, które w przypadku zbyt niskiej produkcji energii z fotowoltaiki spowodowanej złymi warunkami pogodowymi lub późną porą pozwala na doładowywanie energią pozyskiwaną w sieci ustalaną na wyznaczonym poziomie.

 

Oferowane rozwiązanie zyskuje mocno w realiach systemu rozliczania net-billing, gdzie energia wytworzona przez instalację fotowoltaiczną, która nie jest pożytkowana przez dom na bieżące potrzeby energetyczne, ani przechowywana w magazynach energii. W systemie tym energia niewykorzystana energia sprzedawana jest do Zakładu Energetycznego po cenach hurtowych – znaczeni różniących się od cen energii zakupywanej. Przy omawianym systemie wyraźnie zyskują ci użytkownicy instalacji fotowoltaicznych, którzy maksymalizują autokonsumpcje wytworzonej energii. Idąc tym śladem inwestycja samochód elektryczny staje się decyzją popartą argumentami ekonomicznymi w użytkowaniu długoterminowym. Koszty ładowania auta z produkcji fotowoltaicznej w praktyce spadają do minimum.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl