Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Ładowarki samochodowe Wallbox

Ładowarki samochodowe Wallbox

Rozwój elektromobilności idzie w parze z tworzeniem miejsc do ładowania samochodów elektrycznych. Zdecydowana większość aut ładuje się i ładować będzie w przydomowych warunkach. Spowodowane jest to wygodą oraz niższymi kosztami. Wygodą jest to, że ładujemy się wtedy, kiedy jesteśmy w domu. Natomiast niższe koszty, związane są ze zdecydowanie niższą stawką za 1kW pobranej energii z naszej domowej instalacji. Często nasze domy wyposażone są instalacje fotowoltaiczne – jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że inteligentne ładowarki samochodowe Wallbox umożliwiają wykorzystanie energii z nadprodukcji fotowoltaicznej to ładowanie samochodu odbywa się za darmo i jest to niebagatelnym atutem.

Najprostszą i najtańszą formą ładowania jest ładowanie „z gniazdka”. Wykorzystujemy do niego prostą - przenośną ładowarkę - otrzymywaną najczęściej z autem i gniazdo elektryczne. Zaletą tego rozwiązania jest prostota – możemy w zasadzie ładować się wszędzie gdzie jest gniazdko elektryczne. Natomiast minusem tego rozwiązania jest moc, a zarazem czas ładowania. Maksymalną mocą jaką możemy ładować się z gniazdka jest 3,7 kW, przy wykorzystaniu obwodu o maksymalnym prądzie 16A, a więc obwodu o odpowiedniej grubości przewodów i zabezpieczeniu nadprądowym. Wciągu godziny przy takiej mocy naładujemy nasz samochód energią o wartości 3,7 kWh. Naładowanie auta o pojemności akumulatorów wynoszącej 50 kWh w przeliczeniu zajmie nam ok 13,5 godziny! Sposobem na skrócenie czasu ładowania jest przystosowanie instalacji elektrycznej i montaż domowej stacji ładowania Wallbox. Te przydomowe stacje ładowania są 3 fazowe i umożliwiają ładowanie z maksymalną mocą do 22kW AC. Większość dostępnych aut na rynku pozwala na ładowanie z mocą 11kW AC – tyle ile wynosi moc ich wewnętrznych ładowarek pokładowych. Ładując dla przykładu auto o pojemności akumulatora 50 kWh z mocą 11kW, za pomocą ładowarki samochodowej Wallbox skracamy zdecydowanie czas ładowania do ok 4,5 h! Jest to krócej, aż o 9 godzin, niż w przypadku ładowania z gniazdka elektrycznego o maksymalnej mocy 3,7 kW. To właśnie sprawia, ze ładowarki samochodów elektrycznych Wallbox są rozwiązaniami najpopularniejszymi wśród dostępnych form ładowania aut elektrycznych. Inną kluczową zaletą popularnych ładowarek jest zdalny dostęp do tych urządzeń, za pomocą którego mamy pełną kontrole nad stanem urządzenia, ustawieniami ładowania i bogatym blokiem raportów i statystyk.

Warto wiedzieć, że Wallbox to nie tylko kategoria urządzenia odpowiadającego za ładowanie aut elektrycznych. Wallbox odnosi się także do lidera w produkcji inteligentnych ładowarek samochodowych – hiszpańskiej marki Wallbox Chargers S.L.

Pamiętaj oryginalny Wallbox – jedyny taki tylko od Wallbox Chargers S.L.   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl